Европейският съюз отложи прилагането на ответни мита срещу САЩ
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Ответните тарифи срещу американски продукти ще влязат в сила на 14 юли, след като Доналд Тръмп обяви 90-дневна пауза на увеличението на митата за ЕС
Европейският съюз официално отложи за 14 юли влизането в сила на ответните мита върху вноса на продукти, произведени в САЩ. Информацията беше предадена от информационната агенция ДПА.
ЕС публикува в официалния си вестник съобщение, с което уведомява, че прилагането на тарифните ставки се отлага с около три месеца. Това решение идва след изявление на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен от миналата седмица, когато тя обяви забавянето на прилагането на ответните мита, които първоначално бяха планирани да влязат в сила в средата на април.
Тази стъпка е в отговор на решението на президента на САЩ Доналд Тръмп, който обяви 90-дневна пауза при увеличението на митата за редица държави, сред които са и страните от Европейския съюз.
В момента еврокомисарят по търговията Марош Шефчович се намира във Вашингтон, където провежда преговори с представители на администрацията на Тръмп относно търговската политика между двете страни.
Директорът на националния икономически съвет към Белия дом Кевин Хасет коментира пред телевизия „Фокс Бизнес Нетуърк", че САЩ отбелязват напредък при разговорите си с ЕС относно митата. „Постигаме огромен напредък. Това ще бъде много добре за американските работници, особено за американските автомобилни работници", заяви Хасет.