Български камериерки вземат по 4000 лева заплата в Германия
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
![Посредници твърдят, че в Германия се дава предимство на българските кандидати за работа Посредници твърдят, че в Германия се дава предимство на българските кандидати за работа](/snimka/201809/728_416/b17e7c192ae94ada81feb3cfda24f626.jpg)
Германия дава между 1000 и 2000 евро заплата на наши камериерки, готвачи, сервитьори.
Това показват данните от Агенцията по заетостта, съобщава „Телеграф“. Наблюденията на експертите сочат, че в момента страните от ЕС търсят повече средно- и нискоквалифицирани кадри.
Освен в хотелиерството и гастрономията има глад за шофьори, бояджии, заварчици, електротехници. Повечето от работодателите от Германия, отбелязват от АЗ. Някои от тях ще проведат интервюта с кандидатите очи в очи. Германската служба по заетостта ZAV и Агенцията по заетостта организират срещи на германските работодатели с кандидатите в четири български града от 1-ви до 4-ти октомври.
Първото интервю е в София, следват препитвания в Пловдив, Бургас и Варна. Посредници за намиране на работа в чужбина коментираха, че тази година Германия предлага още по-високи заплати за българи емигранти от ЕС.
Тенденцията ще продължи и догодина, като според трудови посредници с космическите възнаграждения Германия дава предимство на нашенците пред бежанците.
Има и сериозен брой оферти за работа в строителството от холандски работодател, съобщиха от агенцията по заетостта.
Предлагат се по 50 свободни работни места за 13 специалисти като дърводелец, шпакловчик, водопроводчик, заварчик и електротехник.
Йордан Божилов: На Мюнхенската конференция очакванията на...
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални