600 милиона евро струва магистралата Русе - Велико Търново
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 8

600 000 000 евро ще струва на държавата магистралата Русе – Велико Търново, стана ясно на областна комисия в дунавския град.
Парите трябва да дойдат от европрограми и от бюджета. До изтичането на 2016 трябва да бъде готова и оценката за въздействие върху околната среда. Следват процедурите по отчуждаване, чиито евентуални обжалвания не спират изпълнението на обектите от национално значение. В средата на следващата година би следвало да бъде обявена процедурата по избор на изпълнител за обекта.
В дунавския град отдавна очакват ново трасе, особено за нароченото като пътя-убиец шосе Русе – Бяла. И през 2015 година то запазва лидерската си позиция по брой на пътно-транспортни произшествия в България, сочат данните в годишния отчет за 2015 г. на областната дирекция на МВР в Русе. През миналата година по него са регистрирани 234 произшествия, при което са загинали 11 души, а други 68 са се отървали с различни наранявания. Според изследване на полицията, натоварването по пътя Русе – Бяла надхвърля това по магистрала „Хемус”.
























29-годишнен педофил остава в ареста след стотици видеа с...
Русия разпродава златните си резерви на Китай
Русия разпродава златните си резерви на Китай
Русия разпродава златните си резерви на Китай
Русия разпродава златните си резерви на Китай