Жена се оплака, че е станала жертва на полицейско насилие

0
Конфликтът възникнал при рутинна пътна проверка
Конфликтът възникнал при рутинна пътна проверка

Конфликтът възникнал при рутинна пътна проверка

Тежък инцидент между полицейски служители и граждани разтърси град Годеч. Случаят, който повдига сериозни въпроси за полицейските правомощия и гражданските права, се разиграл на 25 януари около 16:30 часа на улица "Софийско шосе".

Николета Владимирова твърди във Facebook публикация, че е станала жертва на полицейска бруталност, след като поставила под въпрос различното третиране на двама нарушители на пътя. По думите ѝ, докато тя получила акт за движение без светлини, друг водач с подобно нарушение бил освободен без санкция.

"Поздравих ги и попитах любезно като гражданин, пред когото видно се е разиграла сцена на нарушение", пише Владимирова в социалната мрежа, описвайки началото на конфронтацията.

Противоречиви версии

От Министерството на вътрешните работи (МВР) категорично отхвърлят обвиненията и представят коренно различна версия на събитията. Според институцията, именно Владимирова е проявила агресия, като е издрала врата на полицейски служител и е съборила служебната му шапка и бадж.

В официална позиция, предоставена на "Клуб Зет", от МВР поясняват, че при втората проверка не са установени нарушения, а детето в автомобила е било правилно обезопасено в столче.

Свидетелски показания

По данни на МВР, седем души са готови да свидетелстват за инцидента. Трима от тях вече са дали писмени показания в Районно управление - Годеч, изразявайки "възмущение от поведението на жената".

Директорът на Областна дирекция на МВР - София е разпоредил цялостна проверка на случая.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Sign in with Google
Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

В Саудитска Арабия предаването "Ергенът" се провалило. Още в първия епизод ергенът заявил: "Взимам ви всичките!"

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари