Завеждат църковно - наказателно дело срещу Дионисий

0
През май 2016 година той беше отстранен от поста предстоятел на патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски“
През май 2016 година той беше отстранен от поста предстоятел на патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски“

На днешното си заседание Св. Синод на БПЦ-БП, в пълен състав, изслуша доклад № 112/17.02.2017 г., на Анкетната комисия в състав: Варненския и Великопреславски митрополит Йоан, Неврокопския митрополит Серафим и Мелнишкия епископ Герасим – Гл. секретар на Св.Синод, относно поведението на архимандрит Дионисий (Мишев).

Св. Синод Р Е Ш И:

Да се заведе Църковно-наказателно дело срещу архимандрит Дионисий (Мишев).

Възлага на Варненския и Великопреславски митрополит Йоан и Неврокопския митрополит Серафим да съставят обвинителен Акт, който да бъде внесен за разглеждане в заседание на Св. Синод в пълен състав в качеството му на църковен съд.

През май 2016 г. Светият синод отстрани архимандрит Дионисий от поста предстоятел на патриаршеската катедрала „Св. Александър Невски“. Наложена му беше и временна забрана да извършва богослужения.

Дионисий беше обвинен за финансови злоупотреби, неспазване на църковните канони и за честванията на Великден със заря и гвардейци.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари