Защо губим приятели, когато остаряваме?
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Приятелството е наистина нещо ценно и важно в живота на всеки от нас
Преминаваме през какви ли не етапи от него - разочарования, предателства, щастливи спомени, незабравими моменти и т.н. Има хора, които остават до нас за цял живот, но в повечето случаи с времето започваме да губим приятелите си един по един. Замисляли ли сте се каква може да е причината?
Когато порастваме, нашите приоритети се изменят, животът ни се преобръща, много е вероятно да сме напуснали и родното място. Така връзката с приятелите ни избледнява и става все по-рядка. Какви може да са другите причини, вижте в следващите редове, споделени от Actualno:
Животите ви нямат допирни точки
По време на студентските години всички гледаме на другия като на равен. Но когато вече изградим кариера, установим се и сме подредили живота си, а нашият приятел е вечно в безизходица и се лута без посока и цел - е много вероятно малко по малко отношенията ни да избледнеят, тъй като вече не ни свързват общи интереси, цели, възгледи. И въпреки това, не бива да се държите надменно с ваш приятел, ако сте по-заможни или успешни от него. Материалното състояние не определя с кого можете да останете приятели и кого да захвърлите от живота си. Ако искате да запазите този човек до себе си, опитайте се да откриете нови допирни точки, които да ви свързват.
Не намирате време за приятелите си
С напредване на възрастта вие създавате освен кариера, но и семейство, като свободното ви време по този начин значително намалява. Същото се отнася и за вашите приятели и вече все по-рядко намирате време да се срещате и да си припомняте събиранията от миналото. Но понякога това спира да ви притеснява и дори не ви прави впечатление, че сте спрели комуникацията с приятелите си.
Ако наистина не усещате липсата им, то е възможно приятелството ви да е било само един допълнителен товар за живота ви, но ако то е наистина ценно за вас - опитайте се да положите усилия - поканете ги на гости, обаждайте им се веднъж седмично, пращайте си съобщения и т.н.
Имате различни възгледи
С времето възгледите на човек се изменят, така че дори да водите сходен начин на живот с приятелите си, някои възгледи могат да доведат до конфликтни ситуации, както често се случва, когато например се обхванат темите за политика, деца и т.н. Тези спорове в тийнеджърството се забравят бързо и лесно, но в по-зряла възраст могат значително да утежнят комуникацията помежду ви.
Докладвай този коментар за нередност
×Мунчо: Защото разбираме какви идиоти сме смятали за приятели.