Залесяването с млади фиданки ще продължи с акция в квартал "Чародейка"

0

Днес русенци посадиха дръвчета в квартал “Дружба 1”

Първата от двете инициативи по залесяване на междублокови пространства, организирана от Община Русе, се състоя днес в кварталДружба 1”. В нея се включиха граждани, служители от общинска администрация, както и кметът Пенчо Милков.

В зелената площ между блокове 1 и 3 (ул. „Христо Ясенов“) бяха засадени млади дръвчета от вида платан, като посадъчният материал беше осигурен от ОП „Паркстрой“, съобщиха от Община Русе.

През следващата седмица при благоприятни условия ще се проведе втората инициатива по залесяване в кв. “Чародейка” до бл. 111, като желаещите да се включат следва да носят удобно облекло и обувки.

От общинската администрация призовават живущите в разположените в близост блокове да не забравят за грижата и поливането на фиданките в първите две най-важни години от развитието им.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Sign in with Google
Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 2
    1
    Да има за малцинствата
    Залесявайте, браво. Трябва да има с Айшето от де да си берем дърва, децата студени, жената и той.

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
- Една минутка, да разкарам жената...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари