Влак се сблъска с камион в Хамбург
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Инцидентът е станал на жп прелез
Един човек загина при тежък инцидент между високоскоростен влак и камион с полуремарке в района на град Хамбург, Германия. Трагедията се разигра на железопътен прелез в района на Рьонебург, в южните покрайнини на града.
По информация от говорител на пожарната служба в Хамбург, пострадалият е получил животоспасяваща помощ на място, но за съжаление е починал по време на транспортирането към болницата.
Високоскоростният влак, пътуващ по направление към град Бремен, е превозвал около 300 души в момента на сблъсъка. Според данни на полицията, предстои евакуация на останалите 269 пътници от композицията.
От железопътния оператор "Дойче Бан" съобщиха, че заради инцидента е преустановено движението в участъка между квартал Харбург в Хамбург и град Буххолц в провинция Долна Саксония. "Влаковете се пренасочват по обходни маршрути, като закъсненията са минимални - до 15 минути за пътуващите на дълги разстояния", уточни говорителка на компанията.
По първоначална информация, камионът е превозвал железопътни релси в момента на сблъсъка.