Великобритания блокира 20 кораба с руски петрол
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 7

20 кораба попаднаха под ударите на новите британски санкции
Британското правителство предприе решителни действия срещу руския "сенчест флот", като наложи санкции на 20 плавателни съда, съобщи информационна агенция Ройтерс. Корабите са уличени в заобикаляне на международните санкции при транспортирането на руски петрол.
Британският министър-председател Киър Стармър направи остро изявление по повод наложените ограничения: "Докато петролните печалби за руския президент Владимир Путин продължават да разпалват огньовете на войната, украинските семейства търпят студени и тъмни нощи, често без отопление, светлина и електричество, като са подложени на безжалостни руски ракетни нападения".
Сред санкционираните плавателни съдове са "Оушън Файе", "Андаман Скайс" и "Мианзиму", които според данни на британското правителство са транспортирали над четири милиона барела руски петрол само през настоящата година.
Наложените рестрикции включват ограничения в достъпа до британски пристанища и забрани за движение в определени морски зони. Тази мярка е част от по-мащабно споразумение между Великобритания и още 11 западни държави, подписано в понеделник, целящо "разбиване и възпиране" на руския "сенчест флот".
Успоредно с налагането на санкциите, премиерът Стармър обяви отпускането на спешна помощ в размер на 35 милиона британски лири за възстановяване на украинската енергийна инфраструктура, пострадала при руски нападения.
Докладвай този коментар за нередност
×фена на Путин: Алглосаксонският Кир, му е през неумитата островна пишка за "семействата в украйна". Кървясалият му поглед е вперен в ресурсите за крадене, защото на островчето няма нищо а маймунарникът се увеличава. Трябва усвояване на нпви колонии. След 15 века такъв паразитиращ начин на съществуване да не си мисли някой че се е променил и вече са големи благородници ? Тези милиони сега като ги дава да не мислите че са подарък за украйнскоте семейства ? Всичко ще се търси с лихва под формата на ресурси. Но РОССИЯ ТАК НЕ РАБОТАЕТ ! Путин ще ви обезпаразити абсолютно гарантирано.
Докладвай този коментар за нередност
×Мухахахахаха: Дааа,силно смърди на бесарабски скункс - въпреки че пише от десетки различни имена,в момента в който бъде разкрит,ПеПераст мартинчо/вгъзилена започва да цикли за старозагорската си хомолюбов Евлоги мухахахаха явно още му държи влага на пасивния ПеПеруга преди години като е ходил в Стара Загора да яде пишки,а е ял тупаници МУХАХАХАХАХА
Докладвай този коментар за нередност
×Мухахаха: Смърди от на Евлоги заралийската циганска курва от къза и от устата, че са пълни с турска сперма от тираджиите! То е ненаситно жалкото комплексирано боклуче вгъZZражденско! Плащат му в жълти копейки и то още иска да го пълнят ХАХАХАХАХАХА
Докладвай този коментар за нередност
×Мухахахахаха: Кир Куролап Стармър да санкционира индиеца с който живее на семейни начала мухахахахаха
Докладвай този коментар за нередност
×Българин : Защо от едно смърди така на мърша ? Да не би бесарабският циганин мършояд мартинчо/вгъзилена отново да се прави на Българин ? Иначе нанобританците са смешни и нелепи както винаги - последните няколко години ясно показаха,че санкциите на евроГейците направиха икономиката на Русия четвърта в света според МВФ,а в Германия и Франция правителствата падат като зрели круши хахахаха Слава на Русия!!! Смърт на Бандеронацизма!!! : Делът на руския БВП в световния БВП по паритет на покупателната способност през 2024 г. е 3,55%, което го прави четвъртата по големина икономика в света, изчислява МВФ. Фондът също така подобри прогнозата си за икономическия растеж с 0,4 процентни пункта. - до 3,6 %. Международният валутен фонд (МВФ) публикува нов доклад за динамиката на БВП на страните по света. Той показва, че през 2024 г. БВП на Русия ще съставлява 3,55% от световния БВП по паритет на покупателната способност. Дяловете в световната икономика са преизчислени въз основа на резултатите от новия кръг на Програмата за международни сравнения (ПМС), екстраполирани до 2024 г. Най-значителните корекции - плюс 0,7 пр.п. спрямо предишния кръг на МКП - бяха направени за Индия и Русия. Делът на последната в световния БВП през 2024 г. преди това беше оценен на 2,9%. Русия изпревари Япония (3,38%) по отношение на дела си в световния БВП по паритет на покупателната способност. Китай, САЩ и Индия са начело на класацията по този показател.