"Възраждане" внесе над 38 000 предложения за промени в бюджета

0
Костадин Костадинов: Управлението ще падне до месеци заради външен натиск
Костадин Костадинов: Управлението ще падне до месеци заради външен натиск Снимка: БНТ

Костадин Костадинов: Управлението ще падне до месеци заради външен натиск

Партия "Възраждане" е внесла точно 38 255 предложения за промени в държавния бюджет, съобщи председателят на политическата формация Костадин Костадинов в кулоарите на парламента.

"Тези 38 255 предложения съвсем случайно съвпадат с броя на страниците, които бяха попълнени от 604 000 български граждани за референдум за запазване на българския лев. Много случайно", коментира Костадинов, както съобщи БНТ на 7 март 2025 година.

Лидерът на "Възраждане" подчерта, че предложеният от партията му алтернативен бюджет предвижда дефицит от 3%, който според него "дори е прекалено висок". Костадинов смята, че всеки бюджет трябва да бъде балансиран, за да се избегне попадането в "дългова спирала", в която според него страната вече навлиза.

Десет ключови направления за промени

Предложените от "Възраждане" бюджетни изменения са структурирани в 10 основни направления:

  1. Оптимизация на администрацията
  2. Намаляване на текущи разходи за персонал и бюрокрация в полза на капиталови разходи
  3. Подкрепа за технологична модернизация
  4. Финансов натиск върху политически мотивирани органи
  5. Повишаване на отчетността - допълнително финансиране за контролни институции
  6. Оптимизиране на съдебната власт
  7. Намаляване на субсидии за НПО-та и насочването им към държавни структури
  8. Оптимизация на резервите и целево използване на непредвидени разходи
  9. Фокус върху национална икономика
  10. Подсилване на социалните програми, засилване на трудовата и социална политика чрез преразпределение на ресурсите

В същото време, Костадин Костадинов изрази мнение, че е "въпрос на седмици или месеци управлението да падне", като според него причината е "външен натиск", на който управляващите са подложени.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Две мишки ядат лента от филм. Едната казва:
- Хм, как ти се струва?
Другата:
- Книгата беше по-добра!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари