Валери Тодоров: Тръмп люлее нагласите в Украйна и Европа с тактически ходове

0
Тръмп между ролята на миротворец и търговец в конфликта Русия - Украйна
Тръмп между ролята на миротворец и търговец в конфликта Русия - Украйна Видео: NOVA

Тръмп между ролята на миротворец и търговец в конфликта Русия - Украйна

Американският президент Доналд Тръмп изненада международната общност с предложение за прекратяване на огъня между Русия и Украйна след повече от три години на интензивни бойни действия. Инициативата идва след серия от разговори между украински и американски представители, проведени в Саудитска Арабия.

Валери Тодоров, бивш генерален директор на Българското национално радио и бивш кореспондент на БНТ и БНР в Москва, коментира ситуацията, като подчерта стратегията на Тръмп. "Тръмп иска да се покаже миротворец. Той е и в позицията на САЩ като търговец и шокира партньорите, като хвърля най-крайни решения, за да постигне тактически предимства", заяви Тодоров.

След напрегнат спор между украинския президент Володимир Зеленски и Доналд Тръмп, американският лидер отмени предишното си решение за замразяване на военната помощ за Киев, след като украинската страна прие плана за примирие. Това действие е част от поредица бързи развития по конфликта, които разтърсиха геополитическата сцена.

"Решенията на американския президент силно люлеят нагласите не само в Украйна, но и в Европа. Русия засега мълчи, но самият факт, че категорично беше заявено, че разговор за територии няма да има, говори, че съгласие много трудно ще бъде постигнато върху тази договорена база между Украйна и САЩ за Русия", допълни Валери Тодоров.

Засега Москва не е дала официална позиция по американското предложение, но съдейки по твърдата позиция относно териториалните въпроси, експертите предвиждат трудни преговори в близко бъдеще.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Sign in with Google
Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

Вървят двама българи към бесилката:
- Хайде да избягаме!
- А бе, по-добре да си траем, че да не стане по-лошо...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари