В Слънчев бряг явно е опасно да се работи
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
![Това е изводът за Светослава, дъщеря на камериерката, която беше изритана в главата от шведски турист Това е изводът за Светослава, дъщеря на камериерката, която беше изритана в главата от шведски турист](/snimka/201706/728_416/41e01c06e883495db6a2c6103d954c73.jpg)
„В Слънчев бряг явно е опасно да се работи" - това е изводът за Светослава, дъщеря на камериерката, която беше изритана в главата от шведски турист преди дни, предава bTV.
Жената, която работи като администратор в същия хотел, написа заедно със сестра си отворено писмо до бившия вече шеф на хотелиерската асоциация Благой Рагин, който беше по-загрижен за запазването на шведите като клиенти заради инцидента. За нея това е „безумно изказване".
„Изпаднах в шок, все едно на мен ми се е случило", разказа Светослава. Тя вече се стреми да не гледа кадрите от охранителните камери, на които се вижда как туристът рита майка й в главата. В момента жената отново е на работа, защото е изразила желание да бъде сред хора - имала е късмет да не пострада тежко физически, но психологическата травма е голяма.
"Такова нещо нито съм виждала, нито съм чувала, това просто е някакъв прецедент", коментира Светослава.
Според нея повторният арест на туриста е бил „най-адекватното решение", защото той е можел да избяга. „Надявам се да има някакво възмездие, адекватна присъда", каза тя, но призна, че не очаква нападателят да влезе в затвора. По думите й близките на сестра й във Виена са в шок от случилото се, а подобна е реакцията даже в Швеция.
Ръст на фалшивото сирене у нас
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Йордан Божилов: На Мюнхенската конференция очакванията на...
Криско и Цвети: Дани ни избра