Ученици от Русе навлизат в тайните на автомобилната индустрия
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Гимназисти усвояват тънкостите на професията в реална среда
Осемнадесет единадесетокласници от Професионална гимназия по механотехника "Юрий Гагарин" - Русе получиха шанс да се докоснат до реалната работна среда в четири водещи русенски компании. Учениците, които се обучават по специалностите "Електрически превозни средства" и "Топлотехника-топлинна, климатична, вентилационна и хладилна", ще прекарат 240 часа в практическо обучение при утвърдени специалисти.
Партньори в инициативата са "Веко Ойл" ЕООД, "МИГ Дистрибуцион" ЕООД, "Немко газ" ООД и "Идеал" ООД, съобщиха от Регионалното управление на образованието - Русе. Практиката е част от проект "Модернизиране на професионалното образование и обучение", финансиран от Програма "Образование" 2021-2027 и съфинансиран от Европейския съюз.
Реална среда за обучение
Младежите ще имат възможност да работят с модерно оборудване под прякото ръководство на опитни наставници. Програмата включва усвояване на ключови умения в областта на автомобилната техника, диагностика и обслужване на климатични, отоплителни и хладилни инсталации.
"Практическото обучение в реална работна среда е незаменимо за професионалната подготовка на учениците", споделят от ръководството на гимназията. Всяка от фирмите-партньори е разработила специална програма, съобразена с държавните образователни стандарти за придобиване на професионална квалификация.






















