Стана ясно защо издирването на Мирослав е с фатален край
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

"Имаше много добър синхнрон между службите при издирването на мъжа под връх Ботев, но твърде късно беше подаден сигнал за изчезването".
Това каза бригаден генерал Груди Ангелов, командир на 61-ва Стрямска механизирана бригада, цитиран от Агенция "Фокус".
По думите му благодарение на съвместните усилия е бил локализиран районът на издирването, където днес е намерено и тялото на мъжа.
„Тялото е намерено в района на заслон „Маринка“, в района на Северен Джандем, на около 20-30 метра от велосипеда. Сигналът до нас беше подаден от кмета на Калофер твърде късно, на четвъртия ден. Когато екипите на Парк „Централен Балкан“ не сa се справили и вероятността да бъде открит е намаляла, тогава всъщност ми се обадиха. Има процедури, които трябва да се следват, и армията не може да се вдигне от когото и да е“, каза още бригаден генерал Ангелов.
Той уточни, че общо в издирвателната акция са участвали около 300 военнослужещи, около 20 единици техника.
Военни експерти обсъждат връщането на казармата в България
Инцидент с кран на строителна площадка в Русе
Милен Иванов: България се нуждае от масова военна подготовка
Боряна Димитрова: Управляващите изостават в защитата на...
Естония забранява на 80 000 руснаци да гласуват