Сривът на Търговския регистър бил заради техническа грешка
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 3
![Тя по-скоро се корени в недостатъчната поддръжка на системите Тя по-скоро се корени в недостатъчната поддръжка на системите](/snimka/201808/728_416/857a9548161e41f7a2052a9fc9149db2.jpg)
Причината за срива на Търговския регистър най-вероятно наистина се дължи просто на техническа грешка, а не на опити за злоупотреби. Тя по-скоро се корени в недостатъчната поддръжка на системите.
Това каза Любомир Тулев, експерт по киберсигурност в AMATAS, в предаването „Бизнес старт“ по Bloomberg TV.
Тулев посочи, че процесът на повишаване на капацитета на системите би трябвало да се случи по-рано, за да не се стига до краха. Въпреки това, той беше категоричен, че вероятността да се загубят големи масиви от данни е малка, тъй като информацията има своите копия.
Според адв. Елка Пороминска, член на Съвета на Софийската адвокатска колегия, до загуба на данни едва ли би могло да се стигне до такава, освен ако няма наистина злонамерени действия срещу Регистъра. Пред водещия Христо Николов, в студиото на „Бизнес старт“, тя коментира, че сривът в системите може да доведе до санкции към всички компании и адвокати, които не могат да внесат своята информацията в законоустановените срокове
Йордан Божилов: На Мюнхенската конференция очакванията на...
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални