Споренето с непознати в интернет влошава здравето

0
Вашият стрес се увеличава
Вашият стрес се увеличава

Със сигурност много от нас обичат да спорят онлайн, а за някои това дори се е превърнало в задължителна част от деня

1. Чувствате се по-тревожни всеки път, когато сте онлайн.

Вашият пулс се увеличава всеки път, когато използвате социални медии, поради неизвестния отговор на публикацията или коментара ви. Това безпокойство може да доведе до повишено кръвно налягане и сърдечна честота. Честно казано, в света се случва достатъчно, за да се тревожим. Спорът с непознати в интернет не трябва да се добавя към списъка с неща, които ви карат да се тревожите, отбелязва Конкурент нюз.

2. Вашият стрес се увеличава.

Ще забележите, че имате по-къс предпазител, по-малко търпение и по-бързо щракате към другите. Вие сте в постоянно състояние на стрес и всяко съобщение, което мозъкът ви получава - било то социални медии или някой, който стои пред вас - веднага отива в зоната за реакция на стреса в мозъка ви. Не е най-доброто място за вземане на добри решения!

3. Развивате безсъние.

Повторното възпроизвеждане на разговори, които не ви вървят в съзнанието, е често срещано явление. Възпроизвеждането на виртуални спорове с непознати, които се провеждат онлайн, е вредно. Тези интернет аргументи ще ви накарат посред нощ да преиграете отговорите си и да се опитате да промените резултата от разговора. Ограбвате тялото си от ценен сън за възстановяване, който не може да компенсира. Лишаването от сън ви размива мозъка и не можете да се фокусирате.

4. Развивате физически заболявания.

Да, така е! Физическите заболявания са следващите, когато завършите да подчертавате психичното си здраве и да не се грижите за него. Стресът е известна причина за всякакви физически заболявания, като язви, диабет, псориазис, високо кръвно налягане, наддаване на тегло, ниско сексуално влечение, безсъние и други.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари