Себастиан Курц отива на работа в САЩ
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Бившият австрийски канцлер Себастиан Курц ще отиде на работа в частна компания в САЩ в края на януари, съобщи Österreich, позовавайки се на източници от най-близкото си обкръжение.
Според вестника Курц е подписал договор за работа с частна фирма преди католическата Коледа, предава БГНЕС. Бившият ръководител на австрийското правителство ще работи в сферата на инвестициите. Бъдещите му годишни приходи се оценяват на 500 000 евро, пише вестникът. Името на компанията не беше посочено. Той и семейството му ще прекарват по-голямата част от времето в САЩ, понякога ще идват в Австрия.
На 2 декември Курц обяви оттеглянето си от политиката след продължаващо разследване срещу него по подозрение в съучастие в подкуп и злоупотреба с доверие.
Борислав Гуцанов: Когато получавате заплата си „на ръка“,...
Васил Божков: Не можем да оставим двамата шишковци да се...
Защо няма контрол на ТИР-овете на Дунав мост?
Пожар на незаконно сметище обгази село в Сливенско
Христо Грозев: За Русия хибридната война е идеология и...