Сайт "уби" учителка от Разград
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Прокуратурата разпореди разследване
Прокуратурата в Разград разпореди разследване на новинарски сайтове за разпространяване на фалшиви новини. Става дума за информация за починала учителка след поставяне на ваксина срещу COVID-19. В едната публикация, която обиколила социалните мрежи миналата седмица, се посочвало, че 44-годишна учителка от Разград е починала в местната болница 16 минути, след като била имунизирана. Посочени били и имената на „жертвата“, както и на фирмата производител на ваксината. Друг сайт пък съобщил, че смъртните случаи били два. От РЗИ и болницата отрекоха да има подобни случаи.
„Единственото вярно в тази новина, е че наистина съществува такъв човек. Към момента не се провеждат имунизации на учители", заяви пред NOVA директорът на РЗИ д-р Ася Генева.
„Отговорността за подобно престъпление е до 5 години затвор и глоба до 50 000 лв. Сайтът е регистриран в София, достигнали сме до определено лице. Интернет пространството не е анонимно. Всеки остава някаква следа”, коментира Тихомир Тодоров, окръжен прокурор на Разград.
Володимир Зеленски: Няма да подаряваме нито педя земя на...
Бюджет 2025 на Община Русе: Близо 300 милиона за разходи, а...
Бюджет 2025 на Община Русе: Близо 300 милиона за разходи, а...
Володимир Зеленски: Няма да подаряваме нито педя земя на...
Володимир Зеленски: Няма да подаряваме нито педя земя на...