Съдия: Смъртта на Гецата можеше да се избегне

1
Някой ще поеме ли отговорност за това, което се случи днес?
Някой ще поеме ли отговорност за това, което се случи днес? Снимка: БНТ

Нормално ли е в непосредствена близост до трасето да има бетонна ограда, пита Теодор Иванов

Пет важни въпроса отправи съдията Теодор Иванов след трагедията с починалия автомобилен състезател Георги Георгиев. Той е категоричен, че инцидентът е можело да бъде предотвратен и пита кой ще поеме отговорността за него.

Ето и цялото писмо, което Иванов публикува в социалната мрежа:

Някои от вас ме познават, някои не. От малък следя автомобилния спорт и се интересувам от него. Няколко пъти съм бил и съдия. Но това не е важно. Трябваше да се представя по някакъв начин. Най-напред искам да изкажа моите най-искрени съболезнования на всички близки на загиналия днес по време на втория тренировъчен манш на планинско Благоевград - Георги Георгиев. Лека му пръст. И сега по същество. Имам няколко въпроса, конкретно към управата на автомобилния спорт в България.

1. Нормално ли е в непосредствена близост до трасето да има бетонна ограда, която по никакъв начин, да не е обезопасена?

2. Нормално ли е за последните 10-15 години автомобилите да стават все по-сериозни, а трасетата да остават същите и да не се взимат никакви мерки, относно тяхното обезопасяване?

3. Навярно сте наясно на какво приличат планинските състезания в Европа, и че има двойни мантинели навсякъде, и ако да - защо не го взимате предвид?

4. До кога трасетата от планинския и пистовия ни шампионат ще приличат на трасета за конни надбягвания, а не състезания с автомобили, голяма вече част от които ускоряват до 100 за под 3 секунди?

5. Някой ще поеме ли отговорност за това, което се случи днес?

Никой не може да ме убеди, че това не е можело да се избегне. Независимо каква е пряката причина за инцидента. Дали на Гецата му е прилошало, дали е имал проблем със спирачките, дали друг е бил проблема. Инциденти се случват винаги и винаги ще се случват. Смъртта на състезателите обаче може да се избегне, като организаторите и най-вече управата спрат с немарливото си отношение към любимия ни спорт.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари