Руският парламент ратифицира военен договор със Северна Корея

1
Споразумението е подписано от Путин и Ким Чен-ун през юни
Споразумението е подписано от Путин и Ким Чен-ун през юни Снимка: АП / БТА

Документът предвижда незабавна военна помощ при нападение

Държавната дума ратифицира военен договор между Русия и Северна Корея.

Долната камара на руския парламент - Държавната дума одобри днес ратификацията на важен стратегически договор между Руската федерация и Корейската народно-демократична република (КНДР).

Ключови точки на споразумението

Основният акцент в документа е поставен върху взаимната военна подкрепа. При въоръжено нападение срещу една от страните, другата се задължава да окаже незабавна военна и друга помощ.

Подписване на високо ниво

Договорът получи официално одобрение по време на визитата на руския президент Владимир Путин в Пхенян през месец юни, когато документът беше подписан от него и севернокорейския лидер Ким Чен-ун.

Международна реакция

След започването на войната в Украйна се наблюдава засилено сътрудничество между Русия и Северна Корея. Южна Корея и Украйна изразяват притеснения относно възможното разполагане на севернокорейски военни части в подкрепа на руските сили.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    8
    п.п.
    меморандум не е договор, а дипломатически документ с изложение на възгледите на правителството по даден въпрос
  • 3
    7
    до 10
    1991-ва Украйна отказа да приеме активите и пасивите на СССр, поради което се отказа и от ЯО на нейна територия /трябваше да поеме партийно с Русия изплащането на външния дълг на СССР/. В конституцията си от 91-ва записа, че страната ще има неутрален статут, поради което беше съставен и подписан Будапещенския меморандум /за непросветените в различията - меморандум това са обявени намерения общо взето/ След като Украйна се отказа от неутралния си статут, то и нуждата от гаранции за сигурността и отпаднаха, т.е. Будапещенският меморандум стана излишен! Хубаво е да се помни историята все пак!
  • -3
    6
    до 10
    аз си бърша гъза с рубли, по-евтини са от тоалетна хартия
  • -1
    5
    до непросветение фен на Путин
    Украйна унищожи ядрените си оръжия а Русия гарантира да я защитава с договор. Толкова за договорите с руснаци, може си избършеш гъза с тях
  • 1
    4
    Българин
    Бой по хохленските и бандеро еврейските тикви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

До ВиК - Русе: Асфалтират улица "Муткурова". До един час асфалтът ще е готов за рязане.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари