Русенски работодател крепи персонала си с лични средства
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Йордан Марчев се надява на по-добри дни
Една година след началото на Covid кризата, бизнесът се оказва все по-притиснат от пандемията. Поръчки липсват, печалбите са свити, някъде с до две трети, финансовият резерв на предприятията е изчерпан, а междуфирмената задлъжнялост расте.
След поредното затваряне с необслужени кредити са около 75% от фирмите, около 1/5 имат затруднения с производството, а почти навсякъде отбелязват спад в продажбите, информира БНР.
В подобно състояние е бизнесът на Йордан Марчев, който има две обувни фабрики - в Русе и в Габрово. Той се опитва с лични средства да задържи поне персонала, очаквайки по-добри дни.
Друг пример е текстилно предприятие от Габрово. След първоначалния шок при настъпването на пандемията през март 2020-а, той бързо организира дейността си и благодарение на това, че произвежда медицински текстил. По думите на Бисер Шарков, управителя на предприятието, проблемът на сектора е липсата на държавна протекция и липса на поръчки към българските производители
Компания от сектора на услугите, организатор на конгреси, изложения и други събития, които бяха ограничени в годината на пандемията, също е пример за тежко преминаване през кризата. Близа 7 месеца и половина от 12-те месеца са били под пълна забрана, сподели управителят ѝ Ивайло Иванов.
Репортажа на Наталия Ганчовска в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Георги Рачев: България е в центъра на безнадеждно бяло петно
Българин открадна 12 000 евро от историческо кафене в Болоня
Възпоменателна церемония почете жертвите на комунистическия...
Нанасят последни щрихи по новия скейт парк в Русе
Бюджетът на Русе набъбна до близо 300 милиона лева