Русенски организации настояват да има министър на децата

0
Неправителствените организации смятат, че в грижата за децата не трябва да се правят козметични промени на нормативната база, а да се изгради сериозна нова система
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream TypeLIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1
    Неправителствените организации смятат, че в грижата за децата не трябва да се правят козметични промени на нормативната база, а да се изгради сериозна нова система Видео: БНТ

    Неправителствени организации в Русе, които работят срещу изоставянето на деца, настояват да се назначи министър на децата и семействата.

    Според тях те не са приоритет за сега действащата система и затова е необходима обединяваща фигура, която да насочва усилията на всички институции.

    Елена Петкова е от сдружение "Еквилибриум" и работи с родители, които са се колебали дали да не изоставят децата си. Във всеки конкретен случай им се налага да се борят с несъвършенствата на здравната система или да се справят с неуредиците в образователната и съдебната сфера. Затова, според сдружението, е нужно само едно обединяващо звено, предава БНТ.

    Елена Петкова - сдружение "Еквилибриум"-Русе: В другите страни има министър или министерство на децата и семействата и те са координиращата роля. Говорим за страни като Германия и Франциия и дори за Украйна и Молдова.

    От сдружението са помогнали на непълнолетна майка да задържи незрящото си дете, преборвайки се с безработицата и безпаричието.

    Светла Межри - директор на Комплекс за социални услуги за деца и семейства-Русе: Най-трудният период на работа беше когато трябваше да изпратим бабата с бебенцето - то беше на 2-3 месеца в Белгия на операция.

    Неправителствените организации смятат, че в грижата за децата не трябва да се правят козметични промени на нормативната база, а да се изгради сериозна нова система.

    Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

    Най-четени новини

    Календар - новини и събития

    PrevNext
    Март 2025
    ПоВтСрЧтПтСбНд
    242526272812
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    31123456

    Виц на деня

    - Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
    - Една минутка, да разкарам жената...

    Харесай Дунавмост във Фейсбук

    Нови коментари