Русенската библиотека чества 137 години от създаването си

0
"Любен Каравелов" е домакин на 365 културни събития годишно
"Любен Каравелов" е домакин на 365 културни събития годишно Снимка: Община Русе

"Любен Каравелов" е домакин на 365 културни събития годишно

Регионална библиотека "Любен Каравелов" в Русе отбелязва днес своята 137-годишнина. По този повод заместник-кметът Енчо Енчев връчи поздравителен адрес на директорката Теодора Евтимова.

"Регионалната библиотека 'Любен Каравелов' продължава да бъде стожер на духовността в нашия град, като не спира да се развива, да привлича младите хора и да открива нови възможности за общуване с книгите и знанието", заяви в приветствието си Енчо Енчев.

Богата история и модерно развитие

Създадена през 1888 година с подкрепата на Градската община и група родолюбиви културни дейци, днес библиотеката разполага с фонд от над 634 хиляди документа. През 2024 година институцията е регистрирала повече от 136 хиляди посещения.

Иновативни подходи към най-малките

Детският отдел "Библиотечко" се утвърждава като предпочитано място за най-малките читатели и техните родители. От края на 2023 година библиотеката разполага с трима сертифицирани преподаватели по системата Монтесори за деца до 6 години.

През изминалата година културната институция е организирала 365 събития, които са привлекли над 35 хиляди посетители.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Много възпитано дете имаш! На колко е?
- На два шамара и три дни без таблет.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари