Родители продават деца с аутизъм за органи срещу 10 000 долара

0
Много хора по света, когато чуят диагнозата смятат, че това е смъртна присъда
Много хора по света, когато чуят диагнозата смятат, че това е смъртна присъда

Родители продават деца с аутизъм за органи срещу 10 000 долара.

Много хора по света, когато чуят диагнозата смятат, че това е смъртна присъда. Това заяви пред Дарик един от най-известите невролози в света д-р Хари Шнайдер, който е за първи път на посещение у нас.

"Защото в държавата, в която живеят, много често не знаят какво да направят и не знаят откъде могат да получат помощ. Има държави, в които родителите, когато чуят, че детето им има аутизъм го продават за органи за 10 000 долара. Когато в една държава има начини и методи, с които детенцето да започне да говори и да се развива, то тогава смъртната присъда много лесно може да изчезне", посочи той.

Американският специалист по езиково-говорни патологии е разработил специална терапия за възстановяване на речта при неговорещи или слабо говорещи хора с аутизъм. Повече от 85% е успеваемостта на лечението. След 10 сесии в барокамера идва първият ефект при аутистите.

"Лечението, което предлагаме е разделено на две части. В първата използваме един апарат, който се слага на главата и понеже сме направили специални изображения на мозъка, можем да видим и да разберем кои части от него функционират и кои не. И този апарат използваме върху тези части, които не функционират, за да могат да започнат да работят добре. Успоредно с този апарат използваме методология, за да накараме децата да започнат да говорят", разясни методиката д-р Шнайдер.

По време на визитата си д-р Шнайдер ще обучи български лекари и терапевти, които да работят по неговия метод с деца аутисти и у нас.

Източник: DarikNews
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

До ВиК - Русе: Асфалтират улица "Муткурова". До един час асфалтът ще е готов за рязане.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари