Роботиката навлиза в 800 български училища

0
Изкуственият интелект трябва да бъде партньор на учителите
Изкуственият интелект трябва да бъде партньор на учителите

Изкуственият интелект трябва да бъде партньор на учителите

800 български училища ще включат роботиката в своята образователна програма като част от STEM обучението, с фокус върху иновативни и практически подходи в образованието. Благой Цицелков, журналист и ръководител отдел "Маркетинг" в Център за творческо обучение, представи метода "умно учене" по време на гостуването си в предаването "Социална мрежа" по NOVA NEWS.

"В ученето с игра има място за всекиго. В един отбор от деца всеки може да влезе в своята роля и да намери мястото си още от малък", обясни Цицелков, акцентирайки върху важността на този образователен метод. По неговите думи, традиционното училищно образование често не успява да развие у децата умения, които ще им бъдат необходими в бъдещето и в обществото.

Фестивал на роботиката в Бургас

Благой Цицелков анонсира предстоящия Фестивал на роботиката, който ще се проведе в град Бургас през месец април. Тазгодишното издание ще премине под надслов "DIVE" и ще бъде посветено на моретата и океаните. Състезанието е предназначено за деца на възраст между 10 и 16 години, които ще демонстрират своите умения в създаването на роботи, както и за всички училища, включени в STEM програмата.

Изкуственият интелект в образованието

Журналистът коментира и все по-активното навлизане на изкуствения интелект в сферата на образованието. Според Цицелков, учителите трябва да възприемат AI технологиите като полезен инструмент и партньор, а не като пречка в тяхната работа. "Ако учителите го познават добре, ще разбират, когато децата са предали нещо, написано с ChatGPT", допълни ръководителят на маркетинг отдела в Центъра за творческо обучение.

Методът "умно учене" се стреми да вдъхнови децата да възприемат учебния процес като вълнуваща игра, което прави образованието по-достъпно, интересно и ефективно за всички ученици.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари