Ремонтът на надлеза при Опълченец по АМ "Тракия" приключва утре
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Водачите трябва да спазват ограничението от 50 километра в час в ремонтирания участък
Движението в посока Бургас в 5-километровия участък на автомагистрала "Тракия" в района на село "Опълченец" (между 157-и километър и 162-и километър), област Стара Загора, ще бъде възстановено утре - 15 април. Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".
Ремонтните дейности по асфалтовата настилка на железопътния надлез при 159-и километър на магистралата стартираха днес и се предвижда да приключат във вторник. В момента движението се осъществява двупосочно в платното за София, като е обособена една лента за пътуващите към София и една лента за Бургас. Скоростта за преминаване в отсечката е ограничена до 50 километра в час.
От АПИ се извиняват на шофьорите за причиненото неудобство, но подчертават, че ремонтните работи са неотложни. Апелират към водачите да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
"Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик. По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент," апелират още от Агенция "Пътна инфраструктура".
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и по всяко време на денонощието на телефон 0700 130 20.