ПСС: Много студено и тихо време в планините

1
Има опасност от измръзване
Има опасност от измръзване

Има опасност от измръзване

Опасно ниски температури очакват планинарите през следващите часове, предупреждават от Планинската спасителна служба на Българския червен кръст.

Времето в планинските райони е ясно и тихо, но изключително студено, съобщиха за Българската телеграфна агенция от Планинската спасителна служба на БЧК.

Според експертите от Националния институт по метеорология и хидрология максималната температура на височина 1200 метра ще достигне едва минус 3 градуса по Целзий, докато на 2000 метра живакът ще се задържи около минус 10 градуса.

Важно за туристите

Планинските спасители настояват всички туристи да бъдат подготвени с подходящо топло облекло и задължително да носят котки, тъй като съществува сериозна опасност от измръзване.

По най-високите върхове се очаква силен северен вятър, а в останалите части на планините - умерен. Въпреки студа, времето ще остане предимно слънчево, уточняват синоптиците.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари