Прокуратурата е против вписването на промени в ДПС

0
Позицията беше изразена днес в Софийски градски съд от прокурор Радослав Стоев
Позицията беше изразена днес в Софийски градски съд от прокурор Радослав Стоев Снимка: Владимир Шоков / БТА

Съдебният спор за изключването на Делян Пеевски и още седем членове на партията продължава

Софийска градска прокуратура застана против вписването на промените в обстоятелствата по партидата на политическа партия "Движение за права и свободи" (ДПС). Позицията беше изразена днес в Софийски градски съд от прокурор Радослав Стоев.

По време на съдебното заседание прокурор Стоев изтъкна няколко съществени нарушения на устава на ДПС и Закона за политическите партии. Според него, Централното оперативно бюро (ЦОБ) на партията няма правомощия да взема решения за изключване на членове, тъй като това е в компетенциите на Централния съвет.

"ЦОБ е орган от обща компетентност и не може да взема такива решения. Това може да направи Централният съвет", заяви прокурор Стоев в съдебната зала.

Спорът се отнася до решението от август, когато ЦОБ на ДПС гласува за изключването на осем членове на партията: Делян Пеевски, Халил Летифов, Искра Михайлова-Копарова, Йордан Цонев, Хамид Хамид, Станислав Анастасов, Радослав Ревански и Ертен Анисова.

В защита на партийното решение се изказа адвокат Мая Господинова, представляваща ДПС. Тя подчерта, че са спазени процедурите за уведомяване, като обявления за заседанието са били поставени на два етажа в сградата на партията и пред кабинета на Делян Пеевски.

Делото претърпя забавяне поради постъпили молби от няколко от изключените членове, които поискаха да участват в процеса. След като молбите им бяха отхвърлени от Софийски градски съд, те обжалваха пред Върховния съд, който също потвърди отказа.

Съдебният състав ще се произнесе по казуса в двуседмичен срок.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две мутри отишли на балет. Единият заспал, а другият го ръчка:

- Събуди се, бе, заради тебе тия тука на сцената ходят на пръсти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари