Приютът за деца отпада като социална услуга
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
Заради промени в закона за социалното подпомагане и правилника за неговото приложение, приютът за деца отпада като социална услуга.
Това означава, че в Русе на мястото на функциониращия от 1995 година приют на Българския червен кръст ще се създаде център за настаняване от семеен тип.
Според председателя на областната структура на БЧК д-р Руденко Йорданов, в него условията за възпитателен и учебен процес ще бъдат по-добри. Тези центрове обаче не предполагат възможността за кризисно настаняване при екстремни обстоятелства, както това ставаше досега с децата на задържани на границата нелегални мигранти срещу които текат процесуално-следствени действия.
Успоредно с настаняването от семеен тип, ще се запази досега действащата услуга дневен център за 15 деца.






















Сигнал в МВР - Варна: Жена ми ме тормози с голите си снимки
Доналд Тръмп: Няма да допуснем лош Дядо Коледа в САЩ
Сигнал в МВР - Варна: Жена ми ме тормози с голите си снимки
Кремъл: Москва анализира предложенията за мир в Украйна
Кремъл: Москва анализира предложенията за мир в Украйна