Предупреждение на ГДБОП за опасни мейли

0
Има много случаи на хора с положение в обществото, които са плащали на изнудвачите си и продължават да го правят
Има много случаи на хора с положение в обществото, които са плащали на изнудвачите си и продължават да го правят

Как да се предпазим от нежеланата поща?

ГДБОП предупреждава за опасни мейли, с които потребители са рекетирани в интернет.

В електронните писма се твърди, че изпращачите имат компрометиращи видео материали, които ще разпратят до всички контакти на жертвата, ако не получат пари. Изнудвачите казват, че са получили достъп до файловете и камерата на компютъра на жертвата. 

"Не знам каква е причината сериозни хора на възраст да допускат да правят неща, чрез които след това да бъдат рекетирани и да плащат големи пари", коментира за "Събуди се" комисар Явор Колев, началник на отдел "Компютърни престъпления" към ГДБОП.

Той потвърди, че има много случаи на хора с положение в обществото, които са плащали на изнудвачите си и продължават да го правят. 

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Една ракия, моля!
- Господине, тук е МакДоналдс!
- Оф, добре... Една МакРакия, моля!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари