Пребиха Светослав в затвора
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 11

Българинът Светослав Стойков, който излежава присъда от 2 години и 11 месеца в немски затвор за нападението и ритането на млада жена в берлинското метро е бил пребит жестоко от съкилийници в затвора "Хайдеринг" край Берлин.
Новината съобщи германският вестник "Билд" с позоваване на свои източници, а от службата по затворите все още не са потвърдили за инцидента. Стойков е настанен в болница, пише Монитор.
Инцидентът е станал в корпус 1 на затвора докато българинът изчаквал времето, през което излежаващите присъди се съпровождат до местата, където работят или до други сгради на "Хайдеринг". Това по правило са 10-ина свободни минути. В това време има възможност затворниците да се засекат по коридорите. От "Билд" посочват, че няма информация дали Стойков е бил съпровождан от служители на затвора.

Германското издание посочва пикантната подробност, че Светослав Стойков е бил прехвърлен в затвора "Хайдеринг" от затвора "Тегел", тъй като в първоначалното място, където трябвало да изтърпи наказанието си, не се чувствал в безопасност. Прехвърлянето станало точно, за да бъде гарантирана сигурността му. Междувременно обаче в новия му "дом" се разнесла мълвата за това какъв специален пандизчия ще бъде прехвърлен.
Българинът беше осъден през юли на две години и 11 месеца затвор за опасно нападение с нанасяне на телесна повреда, след като ритна в гръб по стълбите в берлинското метро на 27 октомври 2016 г. 28-годишна студентка, а цялата случка беше заснета от охранителните камери на железницата.

Пред "Билд" Себастиан Брукс, говорител на берлинския сенатор по правосъдието Дирк Берендт казал, че ще проучи инцидента, като обяснил в петък, че до момента няма информация за него. Съобщенията за такива инциденти идвали по-късно в случаите, когато се налага настаняване на затворник в болнично заведение. Веднага след побоя всички задържани в затвора "Хайдеринг" били затворени обратно по килиите си.























Благой Георгиев: Грешно е да се казва "Честита Коледа"
Русенски археолог ще си запази български монети за бъдещите...
Сигнал в МВР - Варна: Жена ми ме тормози с голите си снимки
Доналд Тръмп: Няма да допуснем лош Дядо Коледа в САЩ
Сигнал в МВР - Варна: Жена ми ме тормози с голите си снимки