Повдигат обвинения на двама полицаи в Казанлък за смъртта на арестант

2
Трети полицай е дал показания срещу колегите си
Трети полицай е дал показания срещу колегите си

Трети полицай е дал показания срещу колегите си

Прокуратурата повдига обвинения на униформените за причиняване на тежки травми, довели до смъртта на 47-годишния Даниел Кискинов

Двама служители на Районното управление в Казанлък ще бъдат обвинени за смъртта на 47-годишния Даниел Кискинов, който е починал по време на арест. Според информация на БНТ от 8 март 2025 година, третият полицай, присъствал при инцидента, е дал показания срещу колегите си и ще бъде свидетел по делото.

Медицинската експертиза е установила, че причината за смъртта на Кискинов е тежка гръдно-коремна травма, получена при ареста. Това повдига сериозни въпроси за използваната сила от страна на полицейските служители при задържането на лицето.

Тежки наказания според закона

Законовата рамка предвижда изключително сериозни наказания за подобни престъпления. Ако двамата полицаи бъдат признати за виновни, те може да получат до 20 години лишаване от свобода или дори доживотна присъда.

Случаят повдига важни въпроси относно методите на работа в полицейските управления и необходимия контрол върху използването на сила при арести. Този инцидент несъмнено ще предизвика дискусии за спазването на човешките права при полицейски операции и отговорността на служителите на реда.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари