Пол Макартни: Пенка не е направила нищо лошо
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Мисля, че би било много приятно да видим как помилват тази бременна крава. Не е направила нищо лошо.
Това написа певецът Пол Макартни от легендарната група "Бийтълс" в личния си профил във фейсбук. Известният музикант е споделил и линк към петиция в защита на животното.
Припомняме, че крава, собственост на мъж от кюстендилското село Кoпиловци, избяга от стадото и премина българо-сръбска граница. Доктор от БАХ твърди, че „тази крава веднага трябва да бъде умъртвена". Мотивите, че е напуснала Европейския съюз и е отишла в друга държава", разказва Иван Харалампиев, собственикът.
Пол Макартни е споделил и кадър от БНТ, където собственикът на кравата за първи пъти съобщи за случая.
Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасността на храните (БАБХ) Дамян Илиев ще вземе окончателното решение по казуса с кравата Пенка, пребивавала 15 дни в съседна Сърбия, съобщиха от пресцентъра на БАБХ. По европейското и българско законодателство всяко живо животно, влязло в Европейския съюз от трета страна без документи, трябва да се конфискува и унищожи, за да се предотврати евентуална зараза и да се защити индустриалното производство на страната, припомнят от агенцията Окончателното становище по казуса се очаква до няколко дни






















Доналд Тръмп: Няма да допуснем лош Дядо Коледа в САЩ
Сигнал в МВР - Варна: Жена ми ме тормози с голите си снимки
Кремъл: Москва анализира предложенията за мир в Украйна
Кремъл: Москва анализира предложенията за мир в Украйна
Стрелба с пушки в казино вдигна полицията на крак навръх...