Плажен бар предлага бутилка уиски за 6500 лева

2
Лошите примери на печалбарство по българските черноморски плажове растат бързо като случаите на заразени с коронавируса
Лошите примери на печалбарство по българските черноморски плажове растат бързо като случаите на заразени с коронавируса

Лошите примери на печалбарство по българските черноморски плажове растат бързо като случаите на заразени с коронавируса.

Новите акценти - "виза" за посещение на тоалетна на плажа, струваща 2 лева, салатки в барчето на пясъка по 20 лева, отказ за допускане на плажа без предварителна резервация.

Ето и конкретни подробности, споделени от опарили се туристи, направили патриотичния избор да се порадват на родното море.

2 лева струва едно посещение на тоалетна на къмпинг "Смокиня", сподели журналистът Иво Никодимов във Фейсбук. Той е приложил и доказателство - снимка на касов бон, която показва, че две влизания във WC са били таксувани за 4 лева. "После защо в храстите имало екскременти :)", коментира Никодимов. Той прави и интересен паралел с положението на гръцки плаж - срещу 6 евро летовникът получава фрапе, фредо еспресо, две води, два шезлонга, чадър и барбарон и тоалетната е безплатна, посочва журналистът.

Вчера пък стана ясно, че семейство не било допуснато да плажува на ивицата към курорта "Дюни", защото не си било направило предварителна резервация. Стефан Баев разказа във Фейсбук, че в неделя по обяд тръгнали към почти празния плаж към комплекса, но охраната им обяснила, че не може да влязат, щом не са си направили онлайн резервация. „Обидно е! Известно е, че „Дюни“ е комплекс, който работи основно с чужди туристи, но в годината, когато и от Министерството на туризма отправят апел да си останем на родното море, подобни ситуации карат българския летовник да се чувства втора ръка турист“, коментира огорченият човек.

След като случката се разнесе по социалните мрежи, от "Дюни ризорт" реагираха - с оправдание, че е станало недоразумение. От ръководството на комплекса обясниха, че има два портала за влизане и охраната просто е пренасочила семейството към правилния портал. А резервация се искала за пребиваване в курорта, не за плажа. "Да, за да се влезе в комплекса човек трябва да има резервация, за да ползва услугите на комплекса, но за плажа няма такова нещо. Плажът е свободен, всеки може да влезе, да си постави чадъра на свободната зона и както са му казали, малко по-нагоре ще го посрещне друг колега, ще го настани“, обясни директорът на "Дюни Ризорт", като увери, че българите са желани гост в комплекса.

Да бяха сложили указателни табели, че има различни зони, различни входове и кой откъде може да влезе, отвърна на тези разяснения летовникът.

"Нашите хотелиери и ресторантьори по морето трябва да се съобразят с новите реалности. Изключително важно е да се предлага добра услуга на разумна цена”, нарежда ден след ден министърът на туризма Николина Ангелкова през различни медии.

Е, явно наедин от плажовете в Лозенец не са и чували какво говори Ангелова, защото цените там са шокиращи - при това не само за българските стандарти.

"Пловдивчанин е седнал на бийч бар „Delete”, който част от комплекса „Oasis”. Концесионерът на плажа, който държи и заведението, е сложил цена на шатрата 200 лева, а за чадър с два шезлонга цените са „народни” – по 9 лева с два шезлонга", разказва Informiran.net. А менюто в заведението е зашеметяващо - много богато и много скъпо. Повечето пици са между 20 и 45 лева за 400 грама. Салатите са от 17 до 25 лева, пастата започва от 20 лева, мелбата е 15 лв., показват снимки от ценовата листа. Както се вижда, плажният бар за баровци предлага дори бутилка 38-годишно уиски "Роял Салют Дестини" - за 6600 л8за ценители срещу .... за 6500 лева (шест хиляди и петстотин).

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари