Първа победа за националния отбор на България

4
България триумфира с 1:0 срещу Северна Ирландия в Пловдив
България триумфира с 1:0 срещу Северна Ирландия в Пловдив Снимка: БФС

Националният отбор на България постигна важна победа с 1:0 срещу Северна Ирландия на стадион "Христо Ботев" в Пловдив във втория си двубой от Лигата на нациите. Селекционерът Илиан Илиев и неговите футболисти показаха силна игра, като демонстрираха настойчивост в нападението през първото полувреме и стабилна защита след почивката.

Единственият гол в мача беше дело на капитана Кирил Десподов в 40-ата минута, след като получи точна асистенция от Александър Колев. Десподов бе близо до второ попадение, след като удари гредата със свободен удар, а само в 4-ата минута нашите футболисти отново нацелиха стълба на вратата.

Въпреки успеха, отборът понесе удар с контузията на Десподов, който бе заменен принудително в началото на второто полувреме под бурните аплодисменти на повече от 14 000 зрители на стадиона.

След равенството 0:0 срещу Беларус в първия си мач, националите събират 4 точки, колкото и Беларус, които по-рано се наложиха с 1:0 над Люксембург. Двата тима оглавяват класирането в своята група.

Предстои важен домакински мач за България срещу Люксембург на 12 октомври, а след това тимът ще пътува за реванша със Северна Ирландия четири дни по-късно.

Първата родителска среща за новата учебна година ще започне от... 200 лв.