Обсъждат нова формула за заплатите в МВР
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Регионалният принцип навлиза във възнагражденията на полицаите
Съветът за тристранно сътрудничество (СТС) започна обсъждане на съществени промени във възнагражденията на служителите в Министерството на вътрешните работи (МВР). Според информация на NOVA, на днешното заседание в Министерския съвет ще бъдат разгледани няколко ключови предложения, които могат да променят значително досегашната система на заплащане в системата.
Едно от най-важните предложения, които ще бъдат обсъдени между правителството, работодателите и синдикатите, е свързано с промяна в базата за изчисляване на възнагражденията. Предвижда се тя да бъде обвързана със средната заплата за съответната административна област, вместо досегашната практика за използване на средната заплата за страната.
Промени в изходните обезщетения
Друго съществено предложение касае изходните обезщетения при напускане на системата. В момента при прекратяване на служебните правоотношения служителите получават обезщетение в размер на 20 заплати. Новото предложение предвижда това число да бъде намалено наполовина - до 10 заплати, като промяната ще важи само за новоназначените служители.