Нова русенска мода - "зебра" в храстите
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 4

Велоалеите в Русе все повече се използват от пешеходците. Те са предпочитани за това, защото все още са в добро състояние, а и тъй като са по проект се поддръжат редовно за разлика от тротоарите.
Типичен пример за това е велоалеята в парка до халите, по която се придвижват предимно пешеходци. Но преди да стигнат до градинката, трябва да пресекат уличката зад паметника на Стефан Караджа, където пешеходната пътека е направена така, че отива в храстите, излъчи Кис 13.
Велоалеята от двете страни на паметника е обозначена с пластмасови ограничители. Велосипедистите обаче се оплакват, че там е тесничко.
Тъй като са без предимство, на велосипедистите може да се наложи да изчакат, за да минат, ако има струпване на автомобили на пътното платно.
Двоен удар за шивашкия бизнес в Русе
13-годишно дете в критично състояние след катастрофа с...
Полицията е иззела над 15 тротинетки в Русе
13-годишно дете в критично състояние след катастрофа с...
Мария Захарова: Зеленски е неспособен да преговаря за край...