Национален протест и блокади обявиха за утре пътните строители
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 1
![Между 11.00 и 14.00 часа ще бъде блокирано движението по пътя Русе – Варна Между 11.00 и 14.00 часа ще бъде блокирано движението по пътя Русе – Варна](/snimka/202204/728_416/90ee1abf7e9c46478c7067cd20d4024e.jpg)
Строителни фирми излизат на национален протест на 13 април и заплашват с блокади. В София протестните действия ще започнат още в 9:00 часа, а затваряне на движението се предвижда в 11:00 часа пред сградата на Народното събрание, предаде БГНЕС
Между 11.00 и 14.00 часа ще бъде блокирано движението по пътя Русе – Варна. Протестиращите подготвят блокада на Айтоския проход, затваряйки разклона на село Вресово и преминаването през Ришки проход.
Пътният сектор настоява държавата да им изплати средствата за извършена, но незаплатена все още дейност.
Във вторник премиерът Кирил Петков съобщи, че правителството е готово да плати веднага над 600 млн. лева на пътните фирми. Решението обаче следва да получи санкцията и на парламента. Средствата ще бъдат платени под условие, че другата половина от парите ще бъде разплатена след гаранции и пълна проверка, че са налице реално и напълно извършени дейности.
Докладвай този коментар за нередност
×Пътна мафия!: Върнете откраднатите пари, боклуци такива! За тези пътища, не плащане, а затвор заслужавате гербави подлоги. Крадливи некадърници!