Летище Русе с готовност и за международни полети
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0
![Съгласувателните процедури са проведени и наредбата ще бъде публикувана за обществено обсъждане Съгласувателните процедури са проведени и наредбата ще бъде публикувана за обществено обсъждане](/snimka/202106/728_416/0cd638eafb944180a1071400e9a38cca.jpg)
Готови са критериите за квалифициране на летищни площадки в международни летища
Това обяви заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Христина Велинова по време на конференция, по случай 74-та годишнина на Българската гражданска авиация. По думите ѝ, допълненията в Наредба №20, с които се определят изискванията за издаване на удостоверение за експлоатационна годност на „международни летища за обслужване на авиация с общо предназначение“ са готови. Съгласувателните процедури са проведени и наредбата ще бъде публикувана за обществено обсъждане.
„Така някои малки летища, които към настоящия момент са летателни площадки, ако отговарят на изискванията на нормативната уредба и се снабдят с подходящо оборудване, ще имат възможност да обслужват международни полети от авиацията с общо предназначение. Към момента готовност за това са обявили обектите в Русе, Лесново, Приморско, Балчик, Казанлък и София-Запад“, посочи Велинова.
Заместник-министърът допълни, че останалите малки летища, които в момента са летателни площадки, ще могат да се класифицират като „летища за обслужване на полети, различни от търговски въздушен превоз, с въздухоплавателни средства с максимална излетна маса под 5700 кг срещу заплащане или без заплащане, както и за технологични нужди на собственика без заплащане“. За тази група най-малки летища, на които няма да се извършват международни полети, се предвижда облекчен регистрационен режим.
ЕС готви забрана за внос на храни
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома