Китай иска САЩ и Русия да съкратят ядрените си арсенали

0
Световните ядрени сили разполагат с над 9000 бойни глави
Световните ядрени сили разполагат с над 9000 бойни глави

Световните ядрени сили разполагат с над 9000 бойни глави

Китай постави ясни условия за участие в преговорите за ядрено разоръжаване, настоявайки Русия и Съединените американски щати първи да намалят своите арсенали. Това стана ясно от официалната позиция на Пекин, разпространена в отговор на призива на Доналд Тръмп за провеждане на тристранни преговори.

Москва вече изрази готовност за възобновяване на двустранния диалог със САЩ "възможно най-скоро", прехвърляйки топката в полето на американската администрация.

Според актуални данни за 2024 година, двете най-големи ядрени сили - Русия и САЩ, притежават близо 90 процента от световния ядрен арсенал. Руската федерация разполага с 4380 ядрени бойни глави, докато Съединените щати имат 3708.

За сравнение, ядреният потенциал на Китай възлиза на 500 бойни глави. След азиатската държава се нареждат Франция с 290 и Обединеното кралство с 225 ядрени бойни глави.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Sign in with Google
Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
- Една минутка, да разкарам жената...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари