Кирил Петков: Надявам се Борисов да не е решил със задна дата да манипулира цифрите на бюджета
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 1

Кирил Петков: Борисов може да жертва Еврозоната заради партийни интереси
В социалната мрежа Фейсбук съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Кирил Петков изрази сериозни притеснения относно възможни манипулации на държавния бюджет за 2024 година от страна на министър-председателя Бойко Борисов.
"Последният пост на Борисов изглежда опасен. Искрено се надявам той да не е решил със задна дата да манипулира цифрите на бюджета за 2024 година, опитвайки се да прехвърли отговорността за евентуално неприемане в Еврозоната", заяви Петков в своя профил.
Според бившия премиер подобни действия биха имали пагубни последици за европейското бъдеще на България. Той очерта няколко потенциални сценария, които според него биха могли да се случат - увеличаване на бюджетния дефицит за 2025 година, разпределяне на средства към коалиционните партньори, осигуряване на финансиране за определени бизнес среди и насочване на ресурси към кметове от управляващата партия.
"При такъв сценарий ще се опита да избегне отговорността за провала с влизането в Еврозоната, въпреки че вината би била изцяло негова", категоричен е Кирил Петков.
В заключение той изрази надежда, че публикацията на настоящия министър-председател е поредният пиар ход, а не опит за компрометиране на българските европейски перспективи.
Докладвай този коментар за нередност
×кики, кикииии,: Няма предна, няма задна дата, тука става въпрос за числа и шменти капели с процедури, отлагане на плащания, прехвърляне на разход и и прочие!