Катастрофа на Мойсевия баир

3
ТИР и кола се удариха  при изпреварване
ТИР и кола се удариха при изпреварване Видео: Русе Медиа

ТИР и кола се удариха  при изпреварване

Катастрофа между лек автомобил и товарен камион е станала днес около 9:30 часа на пътя Русе - Бяла.

Инцидентът е в началото на Мойсев баир, където ТИР с българска регистрация, движещ се в посока Бяла, е предприел изпреварване на две коли, съобщи Русе Медиа.

По думите на шофьора на камиона, леките автомобили са се движили дълго време пред него със скорост 50-60 км в час. Той подал мигач и тръгнал да изпреварва, но тогава същата маневра предприел и движещият се пред него автомобил на „Български пощи“. Така се стигнало до сблъсъка, при което леката кола се е завъртяла и изхвърчала извън пътя в храстите.

Водачът й е успял да излезе сам и е откаран в болница от екип на „Спешна помощ“. Преди това той обяснил, че не е погледнал в огледалата и не е видял, че тирът е започнал да го изпреварва. Шофьорът на камиона пък казва, че не е могъл да избегне удара, тъй като леката кола вече е биле в сляпата му зона.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Sign in with Google
Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    1
    darkaveng
    Когато и да вкараш тираджия в зандана, все е късно!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

Вървят двама българи към бесилката:
- Хайде да избягаме!
- А бе, по-добре да си траем, че да не стане по-лошо...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари