Как влияе върху мозъка сутрешното кафе с цигара

0
Тази комбинация се оказва, че никак не е случайна
Тази комбинация се оказва, че никак не е случайна

Тази комбинация се оказва, че никак не е случайна

Много пушачи започват деня си само с цигара и чаша кафе. И тази комбинация, както се оказва, не е случайна. Изследователите са открили, че химикалите в кафените зърна намаляват никотиновия глад.

В ново проучване експерти от университета на Флорида откриха две вещества в кафето, които влияят на никотиновите рецептори в мозъка. За тези, които пушат, тези рецептори могат да бъдат особено чувствителни сутрин, отбелязва Дарик.

Учените са изследвали клетки, които имитират един от човешките никотинови рецептори. Към тези клетки те приложили разтвор от тъмно печено кафе. Оказало се, че органичното химично съединение, което е част от кафето, помага за възстановяване на дисфункцията на никотиновите рецептори, поради което човек развива жажда за никотин.

Резултатите от това изследване навеждат експертите на идеята, че едно от съединенията в кафето - n-МР - помага за намаляване на нуждата от никотин сутрин.

Всички резултати са публикувани в Neuropharmacology.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари