Как е изглеждала търлата през 1914 година?

2

Русенската търла е привличала не само простолюдието навремето, но и по-заможните семейства

Това разбираме от снимка, публикувана от РусчукБГ - Стария Русе, част от колекцията на Йовчо Стоянов. 

На фотоса се виждат младите съпрузи Мария и Петър Малчеви, в средата е Елисавета- сестра на Мария, а вляво е Добрица (вдовицата на Наум Никушев), майка на двете сестри Никушеви. Очевидно, че родът е заможен, съдейки по облеклото младежите от снимката. 

Любопитство буди и фактът, че тогава люлките са били дървени. В миналото на търлата са ходели  предимно хората от региона, които стоели на тарлата по седмица. Според старите русчуклии пролетният панаир е бил царството на войниците и слугините. На тарлата хората си правели снимки за спомен. 

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 8
    1
    Васил
    През 1914 г. русенци са облечени с костюми, бомбета и капели. След 1944 г., когато шумкарите-терористи от БКП с помоща на руските окупатори налазиха България, Русе се напълни с каскети, калпаци, ушанки,цървули и галоши. Сега наследниците им ходят с анцузи и гуменки.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари