Източиха 4000 лева от сметката на жена в Разград
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
![Жената станала жертва на измама чрез фишинг имейл Жената станала жертва на измама чрез фишинг имейл](/snimka/202406/728_416/f969e96db3bf4bb9bd919f4d001d2614.jpg)
Жената станала жертва на измама чрез фишинг имейл
33-годишна жена от Разград е била измамена с 4000 лева чрез фишинг имейл. На 4 юни тя получила съобщение с линк, който я подканил да актуализира личните си данни и данните на дебитната си карта.
За съжаление, жената се поддала на измамата и въвела исканата информация, което позволило на измамниците да източат 4000 лева от сметката ѝ. Тя разбрала за измамата на следващия ден, 5 юни, и веднага подала сигнал в полицията.
Разследващите органи са започнали работа по случая, като са образували досъдебно производство за престъпление по чл. 209, ал. 1 от Наказателния кодекс, който третира компютърните измами.