Изложба с артефакти от гробницата на Тутанкамон отваря врати в Бургас

0

Изложба с артефакти от гробницата на египетския фараон Тутанкамон отваря врати в Бургас.

В Бургас ще бъде отрита изложба, която ще покаже гробницата на египетския фараон Тутанкамон. Изложбата "Тутанкамон - една недовършена любовна история" ще представи за първи път у нас съкровищата и саркофага с мумията на египетския владетел. Изложбата ще бъде открита утре, от 16.00 часа в сградата на Държавната опера. Там изложбата ще остане до края на септември и ще бъде отворена за посетители от 10.00 до 22.00 часа. Това съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.

Повече от 100 експоната пресъздават с максимална точност гробницата на фараона, останал в историята като "детето цар". Предметите са групирани в няколко тематични къта - "Преддверието" или "Стаята на могъществото и властта", "Златният трон" - наричан още "Шедьовърът на стаята", "Погребалната камера", "Съкровищницата" и "Позлатеният олтар", информираха от общинския пресцентър.

Представените експонати са копия на автентични находки. Изработени са от компанията Horus Limited, която единствена в целия свят има издадено разрешение за това от Министерството на културата в Египет.

Досега изложбата е представяна в редица страни по целия свят, но идва за първи път в България с подкрепата на Община Бургас.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари