Хакери разпространяват вируси от името на „Кредисимо“

0
Ако получите подобно съобщение, не го отваряйте!
Ако получите подобно съобщение, не го отваряйте!

Хакери разпространяват компютърни „червеи“ от името на кредитна институция, сигнализираха абонати, получили заразеното съобщение.

То е от името на „Кредисимо“ АД и  съдържа съобщение, че ако не погасите задължението си в срок от 2 (два) дни след получаването на това писмо, ще бъдат предприети  принудителни действия по събирането му. Подробно се изреждат мерките, които ще бъдат предприети спрямо получателя на писмото.

Писмото завършва с указание да бъде прегледан прикаченият файл към него – за по-подробна информация относно просроченото задължение и с апел за извършване на незабавно плащане!

Според експерти по компютърна сигурност, точно там се крие уловката. Прикаченият файл е в zip-формат, с обем от само няколко килобайта. Най-вероятно това представлява компютърна програма от типа „червей“, която след разархивирането се инсталира в компютъра и започва да изпраща данни към хакерите, които могат да бъдат използвани за различни цели.

Ако получите подобно съобщение, не го отваряйте, направо го изтрийте, предупреждават специалистите по киберсигурност.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари