Германците „готвят“ личните си карти в микровълновата печка

2
Германци качват клипове, на които обясняват как на карти за самоличност, може да бъде неутрализиран проследяващия интегриращ чип
Германци качват клипове, на които обясняват как на карти за самоличност, може да бъде неутрализиран проследяващия интегриращ чип

Германците загряват в микровълновата печка, личните си карти за предотвратяване на шпионажа от САЩ.

Загрижеността за защита на личния живот и неприкосновеността на личните данни, е накарало някои германци да стигнат до любопитна крайност.

Те „готвят“ в микровълновата печка, личния си документ за самоличност, за да унищожат съществуващия микрочип в тях, като по този начин те се опитват със сигурност да предотвратят възможно наблюдение на NSA (Национална агенция за сигурност на САЩ в. UU.).

След като стана ясно, че тайните служби в Съединените Щати имат достъп до всеки микрочип в световната система за комуникации и във всеки един момент, може да подслушва или използва лична информация за статистика в консуматорство за големите търговски вериги на цели общности, която предават на корпорации и политически организации. Германското общество беше възмутено от всичко това!

Националната агенция за сигурност на САЩ (NSA) е прихващала разговори не само на политици, но и на граждани, които се възмущават в интернет мрежата от американския политически контрол в Германия. Опасенията за сигурността на личния живот е стигнал до там, че някои германци качват клипове в YouTube, на които обясняват как на карти за самоличност, може да бъде неутрализиран проследяващия интегриращ чип на топлина в микровълнова печка. Въпреки, че създателите на видеата предупреждават за незаконосъобразността на процедурата, и че това не се насърчава, не са рядкост заловените случаи с карти, които са минали през микровълновата. През август тази година един човек на възраст от 29 години, бе арестуван на летище Франкфурт по подозрение за манипулиране на своята германска лична карта за идентификация в микровълнова, съобщава местна агенция. Според германската полиция, задържаният е обяснил, че е затоплил паспорта си, за да се предотврати наблюдение от НСА.

Микрочипове са поставени във всички германски идентификационни карти от 2010 г. насам, и въпреки че германското правителство признава, че мярката не се харесва на гражданите, този процес беше извършен без официално запитване към германците. Въпреки, че контролните органи уверяват обществото, че звучи невероятно, микрочипът да се използва за шпиониране на частни лица, много германци са подозрителни. Въпроса е, ако е така, защо тогава е там? A проучване от 2014 г. показва, че почти 40% от германците вярват, че увеличаването на цифровизацията и ролята на разузнавателните служби на САЩ в този процес, заплашва тяхното право на неприкосновеност на личния живот. 

Германският гражданин, арестуван на летище Франкфурт, в момента е задържан и трябва да плати глоба или изтърпяване на наказание в затвора за незаконна промяна на официални документи, съобщава цифровият портал на „Вашингтон пост“. Според германското законодателство, лични документи за самоличност са държавна собственост. Ако личните документи са държавна собственост, тогава защо държавата не плаща създаването или подновяването на самите документи, а се плащат всички разходи от самия гражданин? Това е незаконен рекет на контролните органи.

По-просто казано. Вие си плащате всички разходи за закупуването на лично жилище, за което след това давате ключ на домоуоправитела, който може всеки един момент да ви изгони от него! Въпреки всичко, стреса в Германия е стигнал до такава степен, че гражданите сами да намират вратички, да предпазят личното си пространство от Социален шпионаж, от страна на държавните и корпоративни интереси не само в САЩ, но и от ЕС, което в крайна сметка се оказва и незаконно!

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

До ВиК - Русе: Асфалтират улица "Муткурова". До един час асфалтът ще е готов за рязане.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари