Екоминистърът: Сезирам прокуратурата за престъпление срещу околната среда

0
"Недопустимо е една страна-членка на ЕС да допусне кораб, който видимо отива към брега, видимо е натоварен с насипен карбамид, който не се допуска да бъде пренасят в насипно състояние от ЕС – да се блъсне в нашия бряг и да застраши нашата водна екосистема", категоричен бе служебният министър
"Недопустимо е една страна-членка на ЕС да допусне кораб, който видимо отива към брега, видимо е натоварен с насипен карбамид, който не се допуска да бъде пренасят в насипно състояние от ЕС – да се блъсне в нашия бряг и да застраши нашата водна екосистема", категоричен бе служебният министър Снимка: БГНЕС / Архив

"Ще сезирам прокуратурата за престъпление срещу околната среда",  заяви служебният екоминистър Асен Личев във връзка със заседналия кораб при Яйлата до Камен бряг, предаде  БГНЕС

"Недопустимо е една страна-членка на ЕС да допусне кораб, който видимо отива към брега, видимо е натоварен с насипен карбамид, който не се допуска да бъде пренасят в насипно състояние от ЕС – да се блъсне в нашия бряг и да застраши нашата водна екосистема и да застрашите защитена зона Яйлата. Давам ги на прокуратурата за разследване", каза Личев, визирайки Морска администрация.

В сряда служебният министър на транспорта издаде заповед за освобождаване на досегашния изпълнителен директор на Изпълнителна агенция „Морска администрация” капитан Живко Петров.

Министър Личев съобщи, че основният риск за околната среда е преодолян, защото е източено горивото – лек дизел.

Лекият дизел е класифициран като абсолютно силно токсичен.

Личев посочи, че оттук нататък служителите на МОСВ ще се грижат да не се уврежда околната среда, нито да се навреди на здравето на хората. 

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

- Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
- Една минутка, да разкарам жената...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари