Един от лекарите, спасили Ериксен на терена, е българин

0
Това е д-р Валентин Великов, който работи за UEFA
Това е д-р Валентин Великов, който работи за UEFA Снимка: Stuart Franklin / AP

Футболистът колабира на терена вчера

Един от лекарите, спасили звездата на Дания Кристиан Ериксен, е българин. Това е д-р Валентин Великов, който работи за UEFA. 

Новината съобщи в профила си във Facebook футболистът на „Лудогорец” Светослав Дяков, който написа:

Но истинските герои са хората от най-великата според мен професия - докторите! Със своя професионализъм и спокойствие те върнаха човека от оня свят, те обърнаха сълзите от болка в радост! И съм горд, че и един българин беше там - големият Доктор Валентин Великов!”.
 

На Ериксен вече са му направени десетки изследвания, за да бъде установена точната причина за прилошаването му. Главният лекар в Сърдечния център на болница Rigshospitalet, в която е Ериксен, говори пред медиите и обясни по-подробно какво вероятно се е случило с футболиста.

Кристиан Ериксен може повече да не играе футбол

Ще направим ултразвуково сканиране на сърцето, за да разберем какви са проблемите му. Може да става дума за инфаркт, вентрикуларна тахиаритмия или коронарна артериална болест на сърцето. Не е характерно за 29-годишен човек да бъде изложен на риск от сърдечен арест, особено в такава спортна форма като неговата“, заяви лекарят, цитиран от tv2lorry.dk.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
- Една минутка, да разкарам жената...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари